„A magyar-lengyel barátság bizonyítéka” – fél Lengyelország a Mandinerben megjelent interjúról beszél
A korábbi minisztert lenyűgözték Orbán Viktor döntései.
Azt hihetnénk, hogy a hajlékonylemezek emlékét gépeinken már csak a mentés ikon őrzi, de nem: Japánban a mai napig használják őket. Ebből lett elege a kormánynak.
A flopi lemezek mára múzeumi kiállítási tárgyak lettek – gondolhatnánk, de nagyot tévednénk. Az 1970-es évek csodatechnológiájáról például kiderült, hogy a 2010-es években a Pentagon még bőszen használta, elöregedett számítógépes rendszerével együtt.
A csúcstechnológiával felszerelt Japánban hasonló eset csapta ki a biztosítékot Taro Kono digitális ügyekért felelős miniszternél. Egy felmérés ugyanis kimutatta, hogy az államigazgatás 1900 területén még mindig használják a minimális adat tárolására képes hajlékonylemezeket, CD-ket vagy az olyan retró eszközöket, mint a nálunk még jóval az ezredforduló előtt nyugdíjba küldött telefax.
A közismerten hagyományszerető Japán bürokrácia elavult eszközeinek hadat üzenő miniszter most szabályfrissítést jelentett be, amelynek részeként
Kono kétségbeesetten tette fel a kérdést: „Hol lehet manapság egyáltalán hajlékonylemezt venni?”
Nem ez az első eset, hogy a technológiai innovációban élen járó Japán megmosolyogtató helyzetbe kerül informatikai területen. 2018-ban az ország kiberbiztonságáért felelő miniszter okozott közfelhördülést, amikor bevallotta, hogy soha életében nem használt számítógépet.
Fotó: MTI/EPA/PAP/Tomasz Waszczuk